Yanmış tencereler

Merhaba arkadaşlarım

Pazartesi akşamı kestane pişirmeye karar verdim. Kızım ve ben çok severiz ama en çok suda pişeni seviyoruz. Ben koydum tencereye oturdum televizyon karşısına. Komşumuzun dayısı ve dayısının oğlu Eskişehir de trafik kazasında ölmüşlerdi onlara baş sağlığına gidelim dedik ve gittikte. Biraz oturduk sonra benim aklıma kestaneler geldi. Koşarak eve geldim ama artık kestaneler kömürde pişmiş gibi ve tencere yanmış.

Neyse dedim canım sağolsun ama tencereye de üzüldüm tabii. Tencereyi su ile doldurdum. İçine bulaşık deterjanı koydum kısık ateşte 15-20 dakika kaynattım. baktım yanıklar geçmiyor. Tencereyi yarısına kadar su ile doldurdum, içine bu sefer sirke ve limon tuzu koydum öyle kaynattım. 10 dakika kadar sonra bir bakayım geçecekmi dedim ve sonuç süper tencere tertemiz oldu ama kapağı tam geçmedi. Demek ki sirke ve limon tuzunu kapakta kaynatamadığım için.Ben bunu birinden duymadım, bir yerde okumadım sadece deneme amaçlı sonuç güzeldi ve sizlerle paylaşayım dedim.

Sizler ben gibi tencereyi ocakta unutmayın.Ben çok tencere yakarım özellikle kışın. Çünkü soğukta kapılar kapalı oluyor ve bizler soba başında oluyoruz. Tencere yandıktan sonra aklımıza geliyor. Ben diğer tencereleri atmak zorunda kaldım kullanılmaz durumdaydılar bunu kurtardım inş. bir daha yakmammmmmm. 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !